fbpx
+48 501 669 669 (Warszawa) + 48 784 120 520 (Lublin) aikidosuper@gmail.com

Moduł pierwszy

Poznaj swoje dziecko. 

 

Uczestnicy rodzice i dzieci – forma spotkania: konsultacje indywidualne

Każdy z nas przychodząc na świat zostaje wyposażony w indywidualne cechy, predyspozycje, talenty. Wszystko po to, aby nasza lekcja, którą odbywamy przez całe życie pozwoliła nam się rozwinąć i w efekcie dać nam poczucie spełnienia i własnej satysfakcji. Często niestety nasze indywidualne uwarunkowania są odpychane na drugi plan z powodu oczekiwań innych osób, wymagań, które stawia się przed nami, a które wielokrotnie dalekie są od naszych rzeczywistych predyspozycji.

Jak wielu z nas doświadczyło takiego uczucia, że chciałby być kimś innym lub robić co innego na drodze zawodowej?

Rodzice lekarze są niemal pewni, że ich dziecko także skończy medycynę. Często narzucają swoją wolę tak drastycznie, że dziecko nie ma innego wyjścia. Nawet jeśli wewnętrznie czuje dysharmonię, nie może nic z tym zrobić. Dopiero po latach okazuje się, że to była zła droga dla niego – jest sfrustrowany, nieszczęśliwy zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Czy tego chcemy dla naszych dzieci skoro je kochamy?

Dlatego poznanie własnego dziecka od strony jego prawdziwego „ja”, jest tak ważne. Poznając swoje dziecko od strony jego osobowości, indywidualnych uwarunkowań zarówno społecznych jak i zawodowych, dowiadujemy się jak je wspierać i jak radzić sobie na drodze rodzicielskiej.

Inne moduły

Moduł drugi

Poczucie własnej wartości 

Moduł trzeci

Umiejętność komunikowania się na wielu płaszczyznach

Moduł czwarty

Umiejętność radzenia sobie ze stresem i złymi emocjami