fbpx
+48 501 669 669 (Warszawa) + 48 784 120 520 (Lublin) aikidosuper@gmail.com

treningi aikido dla kobiet

Dlaczego panie powinny trenować aikido?

Poprzez trening sztuk walki, takich jak aikido, zyskujesz większą pewność siebie. Dzięki temu przestajesz uchodzić za łatwy cel (napastnik czuje, kogo może zaatakować) i wiesz, jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Poza tym wymagający trening sprawia, że uczysz się pokonywać swoje słabości. Przez to stajesz się osobą bardziej pewną siebie, również w innych aspektach swojego życia. Treningi aikido dla kobiet to znakomity sposób na spędzanie wolnego czasu.

Poczucie bezpieczeństwa

Trenując aikido lub dowolnie inne sztuki walki, poznasz podstawowe techniki obrony, dzięki czemu będziesz w stanie sprostać atakowi większego i silniejszego fizycznie przeciwnika, który nie dysponuje podobną wiedzą. Poza tym podczas treningu nauczysz się przyjmowania i blokowania ciosów, dzięki czemu nie wpadniesz w panikę przy pierwszym, zwykle niespodziewanym uderzeniu. Oczywiście najlepiej unikać konfrontacji, zwłaszcza jeśli przeciwnik jest większy i silniejszy lub gdy atakuje Cię grupa osób. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Dzięki opanowaniu i znajomości technik obronny istnieje duża szansa na odparcie ataku, a w dalszej kolejności na ucieczkę lub wezwanie pomocy.

Trening umysłu

Ćwiczenie sztuk walki to nie tylko trening ciała, ale i umysłu. Trenując aikido, ćwiczysz również swojego ducha, uczysz się opanowania i koncentracji, co jest niezwykle korzystną umiejętnością nie tylko w przypadku konfrontacji z przeciwnikiem, ale także w innych aspektach Twojego codziennego życia.

Aktywność fizyczna

Trening sportowy i nauka aikido to także doskonały pomysł na ogólnorozwojowy trening sportowy. Ćwicząc sztuki walki, budujesz wytrzymałość i siłę, poprawiasz swoją koordynację ruchową, stajesz się osobą bardziej zdeterminowaną i odporną na ciosy. Poza tym sam trening to także dobry sposób na odchudzanie. Zdobywanie kolejnych stopni zaawansowania technicznego to doskonała motywacja do kontynuowania treningów. Wchodząc na wyższe stopnie, pomagasz w treningu początkujących osób, a tym samym zyskujesz nowe spojrzenie na różne kwestie treningowe, przez co Twoje treningi stają się bardziej efektywne.

Nauka aikido lub dowolnie innej sztuki walki to także umiejętność oceny swoich mocnych i słabych stron oraz spojrzenia pod tym kątem na ewentualnego przeciwnika. Dzięki treningowi uczysz się, jak eliminować jego silne strony i jak w maksymalny sposób wykorzystać jego słabości. To bardzo istotne, gdy dojdzie do prawdziwej konfrontacji.

Podsumowując – aikido i inne sztuki walki to doskonały sport dla każdej kobiety, która chce poczuć się pewniej na ulicy, która chce zyskać nieco siły fizycznej i wytrzymałości, stać się gotową na niespodziewany atak i nauczyć się go odeprzeć.

W naszej ofercie treningi aikido dla kobiet – zapraszamy!